wtorek, 22 lipca 2014

Prolog - nowe opowiadanie!


Witajcie na tym blogu , do głowy wpadł mi pewien pomysł na opowiadanie z własną fabułą i postaciami. Bez wahania stworzyłam nowy blog i zabrałam się za pisanie. Oto przed wami prolog ^^ pierwszy rozdział dodam jeszcze dzisiaj. Mam nadzieję, że wam się spodoba. 




To miasto znów odżyło. Tętni w nim choć odrobina dawnego życia. Widmo przeszłości nawiedza je bardzo często. Tamtej nocy Sihirijczycy napadli na Kinerion. Bez zapowiedzi.
Ludzie nie mieli szans aby się obronić więc dla większości z nich była to ostatnia noc wśród żywych. Strach ciągle jeszcze jest w mieszkańcach tej krainy.
Sihir to śmierdzące  padliną i spływające krwią  miejsce. Żyją tam mutanty. I choć od wyglądu zwykłego człowieka nie wiele ich różni, bardzo łatwo ich rozpoznać. Potrafią władać magią jak nikt inny. Ich oczy przybierając wtedy krwisto – czerwony kolor, zupełnie jak krew ofiar które zabili.
Eizo nigdy nie znał swojej przeszłości. Jego matka, królowa Kinerionu starała się ukryć przed nim to, że jest tylko w połowie człowiekiem. To wszystko przez pożądanie jakim obdarzyła jednego z żołnierzy władcy Sihiru.
Z tego ukrytego w cieniu związku narodziło się dziecko. Ma zostać następcą tronu. Tajemnica , którą skrywa tylko królowa krainy często ją prześladuje.

Jeśli na jaw wyszłoby pochodzenie jej syna, zostałby on zgładzony. Na szczęście ma on jeszcze młodszego brata. Ich stosunki nie są jednak zbyt dobre, nie przypominają braterskiej miłości.  Młodszy brat Karumi nienawidzi brata... gdy przez przypadek Eizo dowiedział się o mocach jakie posiada... ujrzał to również jego brat. 
Królowa nie miała wyjścia ... musiała oddać swojego syna do więzienia w którym przebywali potencjalnie niebezpieczni dla społeczeństwa ludzie. 
Wszyscy bali się ich z powodu mocy jakie posiadali. A kiedy dowiedzieliby się, że Eizo jest synem żołnierza Sihiru - najprawdopodobniej zabiliby by całą rodzinę królewską. 
Opuszczony i zdradzony Eizo będzie musiał zmagać się z codziennością za więziennymi murami oraz za wszelką cenę utrzymać się przy życiu. 

2 komentarze:

  1. Oooo... Podoba mi się i to bardzo !! ^^ zapowiada się ciekawie :D
    Ero ;P

    OdpowiedzUsuń
  2. Spk ^^ Podoba mi się i mam zamiar czytać to dalej :*

    OdpowiedzUsuń